Co sprawia, że szale z pashmin są tak wyjątkowe?

Autor: sep 18, 2012 Kategoria: Podstawowe informacje | brak komentarzy

Wiele osób czuje zaniepokojenie i potrząsa głową na widok cen pashmin. Nie rozumieją, dlaczego kosztują one kilkakrotnie więcej niż szale z „klasycznych tkanin”.

W dalszym ciągu kaszmir i produkty z niego wykonane nie są tak popularne jak na Zachodzie, lecz stopniowo zyskuje on klientów także w naszej części Europy.

Co w takim razie sprawia, że szale z pashmin są tak wyjątkowe? Jak zostało wspomniane nieco wcześniej, wytwarza się je z cennych włókien kaszmiru. Ta naturalna tkanina uzyskiwana jest poprzez dokładne wyczesywanie kaszmirowej kozy na bardzo dużych wysokościach, najczęściej w himalajskich regionach.

Tamtejsze kozy z powodu surowych warunków klimatycznych, w których żyją, mają bardzo dobrze rozwiniętą sierść. Włókna, które się z niej wyrabia mają bardzo wysoką jakość. Ich pozytywne cechy zostały odkryte już tysiące lat temu przez miejscową ludność, która następnie wykorzystała je do produkcji odzieży.

gosiadidi

Kaszmirowe włókna są niewiarygodnie miękkie i cienkie. Właśnie dlatego nie powinny być przetwarzane automatycznie, przy użyciu maszyn, lecz za pomocą poczciwej, ręcznej pracy. Każdy pojedynczy szal z pashminy jest wyrabiany ręcznie i możesz być pewien, że nie jest to lekka praca. Doświadczonemu, miejscowemu profesjonaliście wytworzenie jednego szalu z pashminy zajmuje minimalnie kilka dni.

Produkty z kaszmiru wytwarzane są bezpośrednio w krainie, z której kaszmir jest pozyskiwany. Najwięksi i najlepsi producenci odzieży z kaszmiru pochodzą właśnie z Nepalu. Nepal, to kraj trzy razy większy od Słowacji, jest zaliczany do jednego z najbiedniejszych krajów na świecie. Posiada on jednak jedną, ogromną korzyść ze swojej lokalizacji – rozciąga się nad Himalajami. Przetwórstwo i produkcja pashmin/odzieży z kaszmiru jest tu jedynym źródłem utrzymania.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Paszminy z kaszmiru- promocja 50%?

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić paszminy lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)