Gdzie są produkowane paszminy?

Autor: sep 18, 2012 Kategoria: Produkcja | brak komentarzy

Odzież z kaszmiru produkuje wiele firm na całym świecie. Najwięcej ubrań jest wytwarzanych w Chinach, przy czym jest to w większości produkcja masowa. Wyroby z kaszmiru są produkowane również w Europie, zwłaszcza w Szkocji i we Włoszech. Największym producentem kaszmirowej odzieży wytwarzanej w sposób klasyczny jest wciąż Nepal. Choć jakość europejskich produkcji jest na stosunkowo wysokim poziomie, to jednak z prawdziwą ręczną produkcją w Nepalu nie ma porównania.

Wszystkie paszminy, które oferujemy w sklepie Mahogany.pl, pochodzą z Nepalu, którego istotny element stanowią najwyższe góry świata – Himalaje. Tu wysoko nad poziomem morza żyją kaszmirskie kozy, z których pozyskiwane jest kaszmirowe włókno. Tu bezpośrednio jest poddawane obróbce i używane do wyrobu kaszmirowej odzieży.

owce

Tradycja wyrobu paszmin jest związana z Nepalem od trzech tysięcy lat. Produkcja paszminy jest bardzo złożonym procesem, umiejętność wytworzenia produktu wysokiej jakości dziedziczy się tu z pokolenia na pokolenie. Kraj niestety należy do najbiedniejszych na świecie. Główne źródło utrzymania jego obywateli stanowi rolnictwo oraz eksport dywanów i wyrobów tekstylnych – przede wszystkim z kaszmiru.

Zakład wytwórczy, z którego pochodzą paszminy, znajdujące się w ofercie naszego sklepu, znajduje się niedaleko stolicy, Katmandu. Zatrudnia najlepszych tkaczy i jak już zostało wspomniane, wciąż pozostaje wierny tradycji i paszminy są tu produkowane wyłącznie ręcznie. Nie powstają więc masowo na automatycznych liniach produkcyjnych, tak jak ma to miejsce w sąsiednich Chinach. Każda nasza paszmina jest niepowtarzalna.

Paszminy z naszego sklepu internetowego są produkowane w ścisłej zgodzie z międzynarodowymi umowami. Postępujemy zgodnie z wszystkimi prawami dotyczącymi ochrony środowiska w regionach, gdzie się pozyskuje i produkuje kaszmir. Każdy wyrób ma certyfikat ASO free, który stanowi gwarancję, że przy jego produkcji nie zostały użyte barwniki szkodliwe dla zdrowia, czy też w jakikolwiek sposób zanieczyszczające środowisko naturalne.

Równie surowo przestrzegamy zakazu wykorzystywania dzieci do pracy przy produkcji, co niestety ma miejsce w sąsiednich Indiach.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Paszminy z kaszmiru- promocja 50%?

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić paszminy lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)