Jak rozpoznać fałszywą paszminę?

Autor: sep 18, 2012 Kategoria: Podstawowe informacje | brak komentarzy

Niestety, w ostatnich latach fałszywa paszmina pojawia się na runku stosunkowo często. Podejrzane oferty możemy spotkać na bazarach, jednak dobrze się im wiedzie również w Internecie. Ich ostoją stały się na przykład portale promocyjne, które oferują paszminę za śmieszne ceny, często za około 5-10 euro. Znawca kaszmirowych produktów od razu orientuje się, że ma do czynienia z oszustwem. Pomimo tego atrakcyjne oferty z pewnością przyciągają mnóstwo ludzi.

Fałszywą paszminę można jednak łatwo rozpoznać. Na pewno, jeśli chodzi o podejrzanie korzystne oferty, pierwszym wyznacznikiem podróbki jest nic innego jak cena. Warto wiedzieć, że już nepalskie przedsiębiorstwa wykupują od lokalnych mieszkańców surowy, nieobrobiony kaszmir za około 100 USD za jeden kilogram towaru. Kaszmir jest bardzo cenny, rocznie pozyskuje się jedynie kilka ton tego produktu. Wyrobienie paszminy z surowego kaszmiru wymaga od miejscowych przedsiębiorstw mnóstwa wysiłku – długiej, wymagającej i precyzyjnej ręcznej pracy. Zatem, czy jest możliwe, by po procesie ciężkiej pracy nad przetworzeniem bardzo cennego materiału, sprzedawano paszminę ze „100% kaszmiru“ za 8 euro? Krótko mówiąc, taki bezsens jest zwykłym oszustwem sprzedawców.

Z czego są wyrabiane tego typu podróbki? W większości są to różne syntetyczne i akrylowe materiały. Są one produkowane głównie w Azji, gdzie producenci bez cienia wstydu opatrują je w metki „100% kaszmir“ albo „100% paszmina“ – uwaga, właśnie oznaczenie „paszmina“ jest sposobem na obejście prawa. Paszmina nie występuje bowiem jako odrębny naturalny materiał. W ten sposób łatwo oszukać niezorientowanego klienta.

Paszmina jest wyjątkowa przez swoją delikatność. Klasyczna paszmina wielkości 90 x 200 cm jest tak doskonale miękka, że da się ją przeciągnąć przez klasyczny ślubny pierścień. Również to stanowi jeden ze sposobów na rozróżnienie prawdziwej paszminy od jej podróbki.

Jakość fałszywej paszminy w żadnym wypadku nie może się równać z jakością prawdziwej. Dzięki szlachetnemu materiałowi i ręcznym wytwórstwie paszmina ma wspaniałe właściwości – jest delikatna, ogrzewa i zapewnia wygodę.

Gwarancję zakupu „prawdziwej“ paszminy ze 100% kaszmiru albo kombinacji 70% kaszmiru i 30% jedwabiu daje nasz sklep internetowy Mahogany.pl . Nie wahaj się przejrzeć naszą ofertę przepięknych produktów, będących połączniem wyjątkowego materiału i gustownego dizajnu. Paszmina jest dostępna w około 80 różnych kolorach.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Paszminy z kaszmiru- promocja 50%?

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić paszminy lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)