Jakość kaszmirowej wełny

Autor: sep 18, 2012 Kategoria: Podstawowe informacje | brak komentarzy

Paszmina (i inne kaszmirowe produkty) są cenne dzięki dwóm czynnikom – ręcznym wytwórstwie oraz, przede wszystkim, wyjątkowemu materiałowi, jakim jest kaszmirowa wełna. Tworzą ją włókna kaszmirowe pozyskiwane z, żyjących głównie na bardzo zimnych i suchych płaskowyżach Himalajów, kóz kaszmirskich. Do wyrobu kaszmirowej odzieży są wykorzystywane jedynie najdelikatniejsze włókna o najwyższej jakości, które u tych kóz znajdują się zazwyczaj w okolicy podbrzusza.

Włókna są zbierane przez lokalnych mieszkańców w okresie letnim, kiedy zwierzęta schodzą do niższej wysokości nad poziomem morza. Tracą one runo, ocierając się o skały i drzewa; jednak najczęściej włókna są pozyskiwane poprzez wyczesywanie podszorstka ze wspomnianej części podbrzusznej.

Na całym świecie żyje około 100 milionów kóz kaszmirskich. Liczba ta wydaje się być duża, jednak z każdej kozy jest możliwe uzyskanie jedynie małej ilości najdoskonalszych włókien – w rozrachunku rocznym jest to zazwyczaj maksymalnie 150 gramów, z czego więcej uzyskuje się z capów. Umaszczenie kóz jest białe lub czarne, ze względu na lepsze właściwości preferowana jest wełna biała. Ciekawostką jest, że kozy zostały przewiezione do Europy i żyją nawet na terenie Słowacji. Ze względu na diametralnie odmienne warunki przyrodnicze, ich sierść nie uzyskuje jednak takiej jakości jak w Himalajach.

par

Rocznie pozyskuje się jedynie około 7000 ton kaszmiru, co biorąc pod uwagę ogólnoświatowy popyt, stanowi niewiele. Właśnie dlatego ceny kaszmiru są takie wysokie. W ostatnich latach ceny kaszmiru na rynkach światowych poszły w górę, a w kolejnych latach jest, niestety, przewidywany dalszy ich wzrost. Z tego względu wśród internetowych artykułów pojawiły się również takie, które porównują inwestycje w kaszmir (i kaszmirową odzież) do inwestycji w złoto.

Wyjątkowe i delikatne kaszmirowe włókna zapewniają kaszmirowym produktom najlepsze z możliwych właściwości – wystarczy jeden dotyk kaszmiru na Twojej skórze, by zachwyciła Cię jego gładkość. Kolejną bardzo ważną zaletą są jego właściwości grzejące. Wełna kaszmirowa ma sześcio- albo nawet ośmiokrotnie lepsze właściwości grzejące niż klasyczna owcza wełna. Pomimo tego podczas ciepłych dni, dzięki właściwościom termoregulującym, kaszmir będzie „chłodził“, dając poczucie komfortu.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Paszminy z kaszmiru- promocja 50%?

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić paszminy lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)