Z czego jest produkowana paszmina?

Autor: sep 18, 2012 Kategoria: Produkcja | brak komentarzy

Wielu ludzi uważa, że paszmina jest droga. To jest prawda, ponieważ „szale” z kaszmiru są o wiele droższe niż szale z innych tkanin. Jest to spowodowane tym, że paszmina jest cennym i rzadkim materiałem, ale i również solidną i ciężką produkcją ręczną.

Paszminy są produkowane z kaszmirowego włókna, które pozyskuje się podczas wyczesywania włosa puchowego (spodniej warstwy sierści) z kaszmirskich kóz z regionu Himalajów. Panujące tam warunki naturalne są wymagające i właśnie dlatego u tych kóz rozwinęła się sierść o niezwykle korzystnych właściwościach. Nie sprawia im problemu życie w mroźnych warunkach, gdzie temperatury sięgają nawet – 40oC.

Ich sierść dostrzegli lokalni mieszkańcy i to właśnie im możemy podziękować za paszminę. Już od tysięcy lat z niezwykłą dbałością wyczesują te najdelikatniejsze włókna z okolic pachwin kóz. Z jednej kozy można uzyskać około 50 gramów włókna, czasem i więcej, maksymalnie 100 – 150 gramów.

Średnica surowego kaszmirowego włókna jest mniejsza niż 15 mikrometrów. To znaczy, że włókno jest 6-krotnie cieńsze niż ludzki włos.

Obecnie na rynku pojawia się bardzo dużo „fałszywych” pashmin. Produkowane są z różnych syntetycznych lub innych materiałów, jednak najważniejsze jest to, że nie są produkowane z kaszmiru. W związku z czym nie posiadają żadnej z właściwości prawdziwej paszminy, do których z pewnością należy niewiarygodna delikatność, miękkość w dotyku i gwarancja ciepła.

W dzisiejszych czasach nie jest problemem, żeby przy produkcji naszyć na towar metkę z jakimkolwiek tekstem. Jeśli na metce widnieje napis „100% kaszmir” lub 70% kaszmir, 30% bawełna” – to nie zawsze musi być prawda.

W większości przypadków wskaźnikiem fałszywej paszminy jest podejrzanie niska cena. Proszę sobie uświadomić, że już fabryki wykupują 1 kilogram surowego kaszmiru za około 100 dolarów, dlatego pashmina nie może kosztować 10-20 euro. Aktualna cena prawdziwej paszminy w większości waha się od 70 euro wzwyż.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Paszminy z kaszmiru- promocja 50%?

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić paszminy lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)